Дитячий кардіолог — Коли необхідно звернутися до цього фахівця ?

Дитячий кардіолог вперше планово оглядає дитину у віці 1 місяця. Його завдання на цьому етапі — виключити вроджену патологію, вади розвитку серцево — судинної системи.
У ранньому віці дитячий кардіолог повинен консультувати і спостерігати дитину
• якщо у дитини при навантаженні ( сосанні грудей, крику ) відзначається періоральний ціаноз ( « посиніння » шкіри навколо ротика ),
• якщо у дитини в спокої або при фізичному навантаженні з’являється задишка, посиніння кістей рук або стоп
• якщо обтяжена спадковість (є в сім’ї хворі з пороком серця),
• якщо дитина відстає в рості, фізичному або психічному розвитку
Дитячий кардіолог консультує дитину віком від 0 до 18 років за направленням лікаря-педіатра при підозрі на патологію серцево-судинної системи — вроджену, набуту, спадкову.
Обов’язкові планові огляди цього фахівця при оформленні документації до школи, при визначенні групи здоров’я, групи для занять з фізкультури; дозвіл на участь у спортивних секціях.
У цей період дитячий кардіолог виявляє:
• різні вегетативні розлади, особливо періоду пубертату і препубертату
• вторинні інтоксикаційні кардіопатії при різних захворюваннях (після перенесених ГРЗ, дитячих інфекціях, глистових інвазіях, т.д.)
• Набуті захворювання серцево-судинної системи на тлі захворювань ЛОР органів та іншої хронічної патології
Дитячий кардіолог — надає спеціалізовану медичну допомогу, направляє на планові лабораторні та інструментальні дослідження відповідно з існуючими нормативними документами при підозрі на патологію свого профілю;
Дитячий кардіолог —  відповідно до стандартів призначає необхідне лікування, корегує його далі згідно зі змінами стану хворої дитини;
Дитячий кардіолог — спільно з іншими фахівцями вирішує питання про профпридатність дитини з урахуванням стану здоров’я, оформляє медичну документацію для вступу у середні та вищі навчальні заклади .

Дитячий кардіолог рекомендує батькам знати про особливості серцево-судинної системи у дітей раннього віку

У новонароджених і дітей перших тижнів життя особливо у недоношених дітей, відбувається перебудова кровообігу з внутрішньоутробного на «дорослий» тип кровотоку. При цьому закривається артеріовенозний проток, зменшується в розмірах овальне вікно міжпередсердної перегородки, знижується тиск в судинах малого кола кровообігу, збільшується навантаження на ліві відділи серця. Будь-які пологи, в тому числі і кесарів розтин, є стресом для дитини. При патологічних пологах, які супроводжуються гіпоксією (кисневим голодуванням), больовим синдромом, крововтратою, гіпотермією дитини, дихальними розладами має місце порушення процесів адаптації серцево-судинної системи до позаутробного життя.
Різні патологічні стани дитини (підвищення температури тіла, інтоксикація, порушення обміну речовин, зневоднення) дуже швидко призводять до серцево-судинних порушень і зриву адаптації.
У даній віковій групі найбільш часто виникають і важко протікають різні вірусно-бактерійні інфекції з ураженням серцевого м’яза і розвитком кардитів.

Виявлення в дитячому віці різних шумових ефектів над областю серця вимагають негайного обстеження з метою діагностики вроджених вад серця і своєчасної їх корекції.
Всі перераховані стани і захворювання необхідно своєчасно діагностувати за допомогою УЗД серця — методу ехокардіографії.
Показання для проведення УЗД серця дітям (ехокардіографія) і його переваги перед іншими методами діагностики.
— УЗД серця дітям є обов’язковим при діагностиці та лікуванні будь-якої патології серцево-судинної системи, без даного методу неможливо поставити правильний діагноз;
— УЗД серця необхідно, якщо ви плануєте отримати кваліфіковану консультацію дитячого кардіолога;
— УЗД серця показано всім дітям, у яких лікар педіатр або дитячий кардіолог вислуховує шуми в області серця, дітям з низькою масою тіла, з блідістю або синявою шкіри при крику, годуванні; при порушенні ритму серця («перебої»), раптовою втратою свідомості;
— УЗД серця новонародженим показано дітям народженим з різним ступенем незрілості, перед проведенням планової вакцинації;
- Ехокардіографія або УЗД серця — це метод абсолютно безпечний, безболісний, відсутнє променеве навантаження.

Поділитись в соц. мережах

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс